Frezowanie umożliwia obróbkę płaszczyzn, rowków, kanałków i powierzchni kształtowych. Wykonywane jest obrotowymi narzędziami wieloostrzowymi – frezami – na obrabiarkach nazywanych frezarkami. W większości odmian frezowania ruchy posuwowe są prostoliniowe, wykonuje je przedmiot obrabiany, natomiast ruch główny – obrotowy, wykonuje narzędzie. Dzięki zastosowaniu narzędzi wieloostrzowych i dużych prędkości skrawania frezowanie umożliwia obróbkę z dużą dokładnością i wydajnością.

W miarę posiadanych możliwości oferujemy Państwu frezowanie przedmiotów w trzech osiach – X Y Z, na frezarkach uniwersalnych i narzędziowych. Posiadany sprzęt pozwala na wykonanie z dużą dokładnością zarówno detali o małych gabarytach jak i większych konstrukcji.

Maksymalna wielkość obrabianego detalu na jedno przejście to szerokość 400 mm i długość 950 mm. Urządzenia pomiarowe do elektronicznego odczytu posuwu w trzech osiach pozwalają na uzyskanie dużej dokładności wymiarowej.

Wykonujemy części maszyn i urządzeń oraz wiele innych detali na podstawie dostarczonych wzorów, rysunków i innej dokumentacji technicznej. Możemy obrabiać zarówno przedmioty stalowe, żeliwne, mosiężne, brązowe jak i poliamidowe czy teflonowe.

W ramach wieloletniej kooperacji zapewniamy obróbkę cieplną i galwaniczną frezowanych detali.

 

Frezowanie w firmie ZPHU Julwik dla klientów z Bydgoszczy i Solca Kujawskiego

Frezowanie na frezarce w firmie ZPHU Julwik

Praca frezarki w firmie ZPHU Julwik

Operacja na frezarce pracującej w firmie ZPHU Julwik

Zainteresowany usługą frezowania?